ZPRÁVY ZE SVĚTA 

 

 Papež se vyslovil proti zavedení homosexuálních sňatků v Mexiku 

Vatikán / Mexiko
Papež František dnes vyjádřil podporu mexickým biskupům a většině tamních občanů, kteří nechtějí, aby mexická vláda legalizovala manželství osob stejného pohlaví. Informovala o tom agentura AP. V mexické metropoli v sobotu proti záměru vlády protestovaly tisíce lidí. Během tradiční nedělní liturgie hlava římskokatolické církve uvedla, že se ochotně připojuje k protestům "ve prospěch rodiny a života, které v dnešní době vyžadují zvláštní pastorační a kulturní pozornost po celém světě".
Desítky tisíc lidí se v sobotu v mexickém hlavním městě zúčastnily protestního pochodu, aby odsoudily návrh prezidenta Enriqua Peni Nieta, aby manželství mohli uzavřít i homosexuálové.
 
 
Během tradiční nedělní liturgie hlava římskokatolické církve uvedla, že se ochotně připojuje k protestům "ve prospěch rodiny a života, které v dnešní době vyžadují zvláštní pastorační a kulturní pozornost po celém světě".
Desítky tisíc lidí se v sobotu v mexickém hlavním městě zúčastnily protestního pochodu, aby odsoudily návrh prezidenta Enriqua Peni Nieta, aby manželství mohli uzavřít i homosexuálové. Demonstranti, kteří vyšli v bílém oblečení, nesli transparenty varující před manželstvím osob stejného pohlaví. Požadavkem manifestantů bylo i zavedení rodičovské kontroly nad sexuální výchovou dětí ve školách.
Papež František, který se staví proti takzvané genderové ideologii, tedy negaci rozdílů mezi pohlavími, se podle ČTK zřídkakdy vměšuje do veřejných diskusí podobného typu. Raději ponechává na představitelích církve v jednotlivých zemích, aby k nim zaujímali stanoviska.
 

Neměcká vláda vnucuje incestní pedofilní praktiky jako "zdravou sexuální výchovu"

Michael O'Brien 

"státem podporovaný incest, je ve většině civilizovaných zemí zločinem". "Společnost, podobná německé, se nachází v hlubokém úpadku, opravdu v degeneraci, bude dědit vichřici násilí a ještě mnohem hlubší úroveň degradace svých vlastních občanů," varoval O'Brien. "Tak se to stalo dříve v Německu. Tak se to stalo v jiných národech. Příčiny jsou různé, ale ve stejné dynamice popírání mravního řádu zformovaného vesmíru; výsledkem je radikální zlo. Zásah německé státu do rodinného života je novou úrovní sebezničení," řekl O'Brien.
 
 

  

Moira Greylandová 
Příběh Moiry Greylandové, ženy, která se proslavila jako harfenistka keltské hudby a zakladatelka dvou operních souborů ve Spojených státech. Je dcerou dvou amerických spisovatelů. Její matka, Marion Zimmer Bradleyová, která zemřela v roce 1999, byla uznávanou autorkou science fiction a fantasy románů. Její nejznámější knihou jsou Mlhy Avalonu, feministické převyprávění artušovské legendy. Její druhý manžel a Moiryn otec, Walter Breen, psal knihy o numismatice. Ale její rodiče měli i jiné zájmy.
 
 

O. Gianfranca Grieca

"Papež ví velice dobře, že církev má obrovský úkol: hájit děti před těmito ideologiemi, které mají kulturní dopad na školu, růst mladých lidí, jejich duši a inteligenci. Nestačí se jim pouze bránit, ale především podporovat kulturu života, lásky, společného bytí, jak je hlásá církev, evangelium a katolická výchova. Nemůžeme se distancovat od iniciativ, které poukazují na hodnotu dětství a rodiny. Doufejme, že manifestace promluví do svědomí nositelům politické zodpovědnosti, aby propagovali jiné pravdy ve společnosti, která má být pluralitní, a nikoli jednostranně vnucovali antihodnoty.“